Konu Dışı Haberler 9 Ekim 2016, 14:58
windows-10da-artik-istenmeyen-uygulamalar-kaldirilabilecek

Windows 10’da Artık İstenmeyen Uygulamalar Kaldırılabilecek

Yazılım devi Microsoft, kullanıcılarına son sunduğu işletim sistemi olan Windows 10 içinde bulunan istenmeyen sistem uygulamalarının kaldırılması için özel bir uygulama hazırladı.

Microsoft, kullanıcılarına son olarak Microsoft 10 işletim sistemini sundu. Birbirinden güzel özelliklere sahip olan ve çok olumlu geri dönüşler alan Windows 10’da bazı eleştirilen noktalarda bulunuyor. Bu eleştirilerin başında ise yeni işletim sistemi ile birlikte otomatik olarak gelen ön yüklü sistem uygulamaları geliyor.

Windows 10’un içinde yüklü olarak gelen birçok sistem uygulaması kullanıcılar tarafından tercih edilmeyen türden. Kullanılmayan bu uygulamaların Windows 10 içinde yüklü halde olması, kullanıcıları rahatsız ediyor. Bu konuda gelen şikayetleri göz ardı etmeyen Microsoft, bu konuda bazı adımlar attı. Kullanıcı şikayetlerini her zaman ön planda tutan ve izleyeceği yolu bu şikayetlere göre belirleyen Microsoft, gelen şikayetleri göz önüne alarak yeni bir uygulama hazırladı.

İstenmeyen Uygulamalar Ön İzleme ile Kaldırılabilecek

Yazılım devi olan Microsoft istenmeyen sistem uygulamaları için “Yapı 14936” isimli bir uygulama hazırladı. Hazırladığı ve “Yapı 14936” adını verdiği uygulama sayesinde artık Windows 10’un sistem uygulamalarını ön izleme ile görebileceksiniz. Ön izleme uygulaması ile birlikte uygulama kaldırma tuşu da devreye giriyor. Ön izleme size özel bir panelin açılmasını ve burada otomatik olarak yüklenen sistem uygulamalarının gösterilmesini sağlayacak. Bu panel sayesinde ön izleme ile gördüğünüz sistem uygulamalarından işinize yaramayacak olanları seçerek bilgisayarınızdan kaldırabileceksiniz. Silinebilecek uygulamalar arasında posta, takvim, hesap makinesi, haritalar ve hava durumu uygulamaları da bulunuyor.

Yazar Bilgileri

single aliq123@hotmail.com
Yazar, henüz hakkında herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmamış.

Yorum Yap