Android Haberler 7 Ekim 2016, 12:57
samsung-galaxy-note-7-dagitimlari-basladi

Samsung Galaxy Note 7 Dağıtımları Başladı

Samsung’un son çıkardığı modellerden biri olan Galaxy Note 7 ile yaşadığı sorunların ardından yeni telefonların dağıtımı başladı.

Samsung bu sene yeni çıkardığı akıllı telefon modeli Galaxy Note 7 yüzünden uzun zamandır sıkıntı çekiyor. akıllı telefonda ilk olarak kendisini gösteren batarya problemi, markanın sattığı telefonları geri toplamasına neden oldu. bu süreç oldukça sıkıntı yaratırken ardından dağıttığı telefonlardan birinden gelen haber üstüne adeta tuz biber ekti.

Uçakta Galaxy Note 7 Patladı

Galaxy Note 7 geçtiğimiz günlerde bir uçakta korku dolu anlara sebep oldu. sahibinin cebinde kapalı haldeyken bir anda dumanlar yükselmeye başlayan akıllı telefon, uçağın tamamen boşaltılmasına neden oldu. Batarya sorununun ardından ortaya çıkan bu haber Samsung’un daha fazla sarsılmasına neden oldu.

Ancak bu sıkıntılı durumu çabuk atlatan Samsung, piyasadan topladığı telefonların yerine yenilerini göndermeye başladı. Söz konusu dağıtımın Türkiye’de satılan telefonlar için de geçerli olduğu öğrenildi. Türkiye satılan Galaxy Note 7 telefonlarda da batarya sorunu ortaya çıkmış ve telefonlar geri istenmişti.

Kullancılarını mağdur etmek istemeyen Samsung, kısa bir süre içerisinde yeni telefonların dağıtım işlemine başladı. Ancak Türkiye’de satılan sorunlu telefonların tamamının geri gönderilmediği ve ulaşılamayan kullanıcılar olduğu da ifade edildi.

Samsung’tan yapılan açıklamada ulaşılamayan kullanıcıların randevu sisteminden yararlanarak kendilerine gelen kuryeden yeni telefonlarını alabilecekler ve sorunlu telefonu iade edebilecekleri belirtildi.

 

 

Yazar Bilgileri

single aliq123@hotmail.com
Yazar, henüz hakkında herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmamış.

Yorum Yap