Android Uygulamalar 6 Ekim 2016, 13:55
facebook-messengera-uctan-uca-sifreleme-geldi

Facebook Messenger’a Uçtan Uca Şifreleme Geldi

Son dönemlerde özellikle anlık mesajlaşma programlarında gizliliğin korunması için uçtan uca şifreleme özelliği kullanılmaya başladı. Hepimizin dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma programı Whatsapp ile duyduğu uçtan uca şifreleme özelliği artık sosyal medyaların da kullanmaya başladığı bir özellik oldu.

Bu özelliği ilk kullanma kararı alan dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım ağı Facebook oldu. Facebook, 1 milyarı bulan kullanıcılarının gizli sohbetlerini güven altına almak için uçtan uca şifreleme özelliğini kullanmaya başlayacağını açıkladı.

Temmuz Ayında Test Çalışmaları Başladı

Facebook’tan yapılan açıklamada, uçtan uca şifreleme uygulamasının Temmuz ayında test çalışmalarına başladıkları belirtildi. Bu uygulama Facebook Messenger kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

Yeni bir güncelleme ile kullanıma açılacak olan bu yeni özellik sayesinde sohbet edeceğiniz kişinin adına tıkladığınız zaman istediğiniz sohbet seçeneğini belirleyebileceksiniz. Bunun yanı sıra “mesajını imha et” özelliği ile yazdığınız mesajı yok edebileceksiniz. Mesajınızı yok etme süresini de siz belirleyeceksiniz. Bu süre 5 saniyeden başlayıp 1 güne kadar uzayabilecek.

Facebook Messenger’da kullanılacak bu yeni şifreleme uygulaması sayesinde sizin mesajınızı sadece gönderdiğiniz kişi görebilecek. Bu uygulamadan faydalanmak için yeni gelen güncellemeyi kabul etmeniz gerekiyor. özellikle iki kişi arasında kalması gereken özel konuşmalar için oldukça kullanışlı bir özellik olan uçtan uca şifreleme özelliği, eminiz birçok kişinin tercih edeceği özelliklerin başında yer alacak.

 

 

 

 

Yazar Bilgileri

single aliq123@hotmail.com
Yazar, henüz hakkında herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmamış.

Yorum Yap