Samsung 14 Ağustos 2014, 10:48
galaxy alpha

Samsung Galaxy Alpha Resmi Olarak Tanıtıldı

Samsung’un yeni amiral gemi ürünlerinden birisi olması beklenen Galaxy Alpha resmi olarak tanıtıldı. Orta seviye olarak düşünebileceğimiz bu ürün 8 çekirdekli Exynos işlemciden güç alıyor. 4.7-inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde Super AMOLED ekrana sahip olan bu ürün Full HD ekrana sahip olmadığı için daha iyi performans gösteriyor. 1.8 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Cortex-A15 ve 1.3 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Cortex-A7 çekirdeğe sahip. 2 GB RAM’e ve 32 GB dahili hafızaya sahip olan bu akıllı telefon Android 4.4.4 KitKat işletim sistemini bünyesinde barındırıyor.

galaxy alpha

Galaxy Nore 2 ve Galaxy S4’e göre performans bakımından iyi bir durumda olan Galaxy Alpha sahip olduğu 12 MP çözünürlüğünde ki arka kamera ile Full HD video kaydı gerçekleştirebiliyor. 2.1 MP çözünürlüğünde ön kameraya da sahip olan bu akıllı telefonda 5. nesil Wi-Fi yongası da bulunmakta. Çift antenli olan bu Wi-Fi yongası ile daha az enerji harcayarak kablosuz internetimizi daha iyi ve daha verimli kullanabiliyoruz.

6.7mm ve 115 gram ağırlığında olan Galaxy Alpha 12 Eylül’den itibaren 680 Dolar fiyat etiketi ile yaklaşık 150 pazarda satışa sunulacak. Ülkemizde de satışa sunulmasını beklediğimiz bu akıllı telefonun ülkemiz fiyatının ne olacağı konusunda şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap