Android Telefon 7 Temmuz 2014, 10:36
Golden Warrior A8

Lenovo A8 Hakkında Yeni Bilgiler Geliyor

Dünya çapında en çok taşınabilir bilgisayar satışı gerçekleştiren firmalardan birisi olan Lenovo, Lenovo A8 isimli akıllı telefonu ile akıllı telefon pazarında da söz sahibi olmak istiyor. Performans bakımından iyi bir seviyede olan bu akıllı telefonun en büyük avantajı ise uygun fiyatı olacak. MediaTek MT 6592 çipsete sahip olan bu akıllı telefon bu çipsetin sahip olduğu 8 çekirdekli işlemcinin yanı sıra 2 GB RAM’i de bünyesinde bulundurmakta. 5-inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde ekrana sahip olan bu akıllı telefonun arka kısmında 13 MP çözünürlüğünde bir kamera bulunmakta.

Golden Warrior A8

16 GB dahili hafızaya sahip olacak olan bu akıllı telefon Android 4.4.2 KitKat işletim sistemini kullanacak. Lenovo’nun Vibe UI 2.0 kullanıcı arayüzüne sahip olacak olan bu ürünün Golden Warrior A8 ismi ile Çin pazarında boy göstermesi bekleniyor. China Mobile tarafından 128 $’dan satılacağı belirtilen bu akıllı telefonun ülkenin önde gelen servis sağlayıcılarından China Unicom’da  ise 144 $’lık bir fiyat etiketi taşıyacağı belirtilmekte. Ülkemiz pazarında Lenovo A8 adı ile satışa sunulmasını beklediğimiz bu ürün hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap