Android Telefon 3 Temmuz 2014, 08:56
IMG-20140703-WA0000

General Mobile Discovery Android 4.4 Güncellemesi ve Sonrası

Ülkemiz pazarı içerisinde 2013-2014 yıllarında en çok satış gerçekleştiren akıllı telefonlardan birisi olan General Mobile Discovery’ye nihayet Android 4.4 KitKat güncellemesi geldi. Ne yazık ki Beta olarak sunulan bu güncellemeyi kontrol ettiğimizde şimdilik herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Tabi ki ufak güncelleme ile bazı bölümlere eklemeler gerekiyor bunlarında kısa zaman sonra sunulacağından eminiz. Bu yazı dizisinde sizlere General Mobile Discovery’ye Android 4.4 KitKat nasıl yüklenir ve bu güncelleme ile önceki sürüm arasındaki performanstan bahsedeceğiz. Tabi ki sayfalar sürecek olan bu yazımızı sizlere kısa ve öz olarak sunmak bizim öncelikli amacımız.

General Mobile Discovery Android 4.4 KitKat güncelleme işlemi:

Güncelleme gerçekleştirmeden önce öncelikle gerekli duyduğunuz tüm verilerinizi güncelleyiniz. Örneğin: rehber, mesajlar ve uygulama verileri gibi.

Gerekli yedeklemeden sonra General Mobile yetkilerinin hazırlamış olduğu güncelleme işlemlerini aşağıdan takip edebilirsiniz.

KURULUM ADIMLARI:
1. SD kart kullanıyorsanız, lütfen SD kartınızı çıkartın. Şarjınız %35’in üstünde olmalıdır.

2. Aşağıdaki linklerden telefonunuzun modeline göre (4GB yada 16GB) yazılım dosyasını telefonunuza yada bilgisayarınıza indirin.

4 GB Discovery için buraya tıklayınız.

16 GB Discovery için buraya tıklayınız.

3. İndirilen dosya “Dahili Depolama/Download” dizinine kaydedilecektir.

discovery kitkat 1

4. Bilgisayara indirenler için, indirdiğiniz dosyayı telefon hafızasına kopyalayın (*.zip dosyası olarak). Kopyalama işlemi tamamlandıktan sonra USB kablosunu çıkartın.

5. “Sistem Güncelleme menüsü içerisinden – Menü Tuşu – Yerelden güncelleme paketini seç” adımlarını izleyin.

discovery kitkat 2
6. Çıkan ekranda “Dahili Depolama”da yazılım dosyasının bulunduğu konumu gidin ve yazılım dosyasını seçin.
discovery kitkat 3

7. Ekrana gelen sorguda “güncelle” seçeneğini seçiniz. Telefon kendiliğinden yeniden başlatılacak ve güncelleme işlemini gerçekleştirecektir.

8. İlk açılış normalden uzun sürmektedir. Yaklaşık 5 dakika. Lütfen bekleyiniz.

9. Kurulum işleminiz tamamlanmıştır.

Güncelleme öncesi ve sonrası performans testi:

IMG-20140703-WA0000

Sonuç olarak bu güncelleme akıllı telefonumuzun performansında iyi bir artış gerçekleştirmektedir. Tabi ki eski kullanımımıza göre bazı farkları da bize ilk etapta zorluk çıkarabilir lakin bu sorunun kısa zamanda atlatılacağını düşünüyoruz. Güncelleme ve sonrası hakkında sorularınız olursa bize sitemiz altındaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap