Android Telefon 26 Haziran 2014, 08:40
Huawei Honor 6

Huawei Honor 6 Hakkında Net Bilgiler Geldi

Ülkemiz akıllı telefon pazarında pek satış gerçekleştiremese de dünya pazarında iyi bir pazar payına sahip olan Huawei’nin yeni akıllı telefonu Huawei Honor 6 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak Çin’de gerçekleşen bir etkinlikle tanıtılan bu akıllı telefonun Galaxy S5 ve iPhone 5S’e rakip olarak gösterildiği belirtilmekte. 5-inç büyüklüğünde 1080p çözünürlüğünde ekrana sahip olan Huawei Honor 6 139.8 x 68.8 x 6.5mm boyutlarında ve sadece 135 gram ağırlığında olarak tasarlanmış. Huawei’nin kendi geliştirmiş olduğu Kirin 920 çipsetine sahip olan bu akıllı telefonda 4 adet Cortex-A15 ve 4 adet de Cortex-A7 olmak üzere sekiz çekirdekli işlemci bulunuyor.

Huawei Honor 6

Tabi ki bu kadar güçlü işlemcinin yanında 3 GB RAM kullanan bu akıllı telefonun Snapdragon 805’den daha iyi bir performans sunduğu belirtilmekte. 16 GB ve 32 GB dahili hafıza seçenekleri ile satışa sunulacak olan bu akıllı telefonda microSD kart slotu da bulunmakta.

Sony üretimi 13 MP çözünürlüğünde arka kameraya ve 5 MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip olan bu akıllı telefon her iki kamera ile 1080p video kaydı gerçekleştirebilmekte. Android ‘in son sürümlerinden birisi olan Android 4.4.2 KitKat işletim sistemini kullanan akıllı telefonda Huawei’nin Umotion UI 2.3 kullanıcı arayüzü de kullanılmış. 3.000 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan bu akıllı telefonun fiyatlarının ise 16 GB’lık modelde 321 Dolar, 32 GB’lık modelde 369 Dolar olduğu ifade edilmekte.

1 Temmuz’dan itibaren Çin pazarında satışa sunulacak olan bu akıllı telefonun şimdilik global pazarda satışa sunulup sunulmayacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Huawei Honor 6 hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap