Konu Dışı Haberler 25 Haziran 2014, 20:19
evden_eve_nakliyat

Evden Eve Nakliyat

Ülkemizde göç gerçekten de büyük bir sorun haline gelmiş durumda. Aslında bu durumun böyle olmasındaki en büyük etkenler kesinlikle bölgeler arasındaki ekonomik farklılıklar. Ülkemizin doğu bölgelerinde ne yazık ki sanayi ve turizm gelişmediği için bu bölgelerde iş bulma olasılığı oldukça düşük. Fakat aynı durum batı ve güney bölgelerimiz için geçerli değil. Buralarda yaz mevsimi geldiğinde aşırı bir iş artışı oluyor ve çalıştıracak kişileri bile bazı zaman bulmak zorlaşabiliyor.

evden_eve_nakliyat

Tabi ki göç etmenine bu sebeplerin yanı sıra doğu bölgelerimizin iklim koşulları da etki göstermekte. Kim her gün güneşli ve yazın denize girilecek bir bölgede yaşamak istemez ki. Fakat doğu bölgelerimizde denizi geçtim güneşli günlerin sayısı bile çok az seviyede. Göçlere etki eden bir diğer etken de o bölgelerde boy gösteren terör çeteleri. Her ne kadar olursa olsun bu çeteler bölge halkını rahatsız etmekte ve halkı o bölgeleri terk etmeye teşvik etmekte. Bize göre bu olumsuzlukların kısa bir zaman diliminde çözüme ulaşması ve göç dalgalanmasının  bir çözüme ulaşması gerekiyor. Bu göç dalgası ile oluşan evden eve nakliyat giderleri de kısa zamanda kişilerin cebine gireceği gibi ekonomi de de bir rahatlık oluşacaktır.

Evden eve nakliyat demişken bazı kişilerin zorunlu olarak göç ettiklerini de belirtmeden edemeyeceğim. Bu kişiler hakim, savcı ve öğretmenler. Ne yazık ki bu kamu görevlileri 3-4 yılda bir bulundukları yerden başka bir bölgeye görev icabı olarak göç etmek zorundalar tabi ki bu kişilerin evden eve nakliyat ücretleri devlet tarafından karşılandığı için ekonomik olarak bu kişilerin bir sıkıntısı oluşmuyor.

Kaynak: http://www.evdenevenakliyatcilik.gen.tr/

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap