Sony 20 Haziran 2014, 14:06
xperia z2a

Sony Xperia Z2a Özellikleri Netleşti

Sony, Xperia Z akıllı telefon serisi ile yakalamış olduğu başarıyı bu seriye yeni üyeler eklemekle devam ettirmeyi planlıyor. Son olarak bu listeye Xperia Z2a isimli ürününü ekleyen firma bu ürünüyle de iyi bir başarı elde etmek amaçlıyor. 5-inç büyüklüğünde Full HD IPS LCD ekrana sahip olan bu akıllı telefon Qualcomm’un 2.3 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 801 işlemcisinden güç alıyor. 3 GB RAM’e sahip olan bu akıllı telefonda 16 GB dahili hafızanın olduğu belirtilmekte. 128 GB’a kadar microSD kart desteği sunan bu akıllı telefonun arka kısmında 20.7 MP çözünürlüğünde 4 K video kaydı gerçekleştirebilen bir kamera bulunuyor.

xperia z2a

Wi-Fi, Bluetooth 4.0 veri transfer teknolojilerini bünyesinde barındıracak olan bu akıllı telefonun ön kısmında VGA ön kameraya yer verilmiş durumda. Android 4.4.2 KitKat işletim sistemini kullanan Sony Xperia Z2a 1 metre derinliğindeki suya karşı ve toza karşı dayanıklılık gösterebiliyor.

Performans bakımından oldukça iyi bir seviyede olan Sony Xperia Z2a’nın ilk olarak Tayvan pazarında satışa sunulması beklenmekte. Şimdilik global pazarda ne zaman satışa sunulacak net olarak bilinmeyen bu akıllı telefonun fiyatı konusunda da net bir bilgi bulunmamakta. Sony Xperia Z2a isimli bu akıllı telefon hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap