HTC 20 Haziran 2014, 09:28
htc one mini 2

HTC One Mini 2 Özellikleri ve Ülkemiz Fiyatı

HTC’nin son amiral gemisi olan One M8’in Mini versiyonu olarak tanımlayabileceğimiz HTC One Mini 2 ülkemiz pazarında satışa sunulmaya başlanıyor. Performans bakımından iyi bir seviyede olan bu akıllı telefon 1.2 GHz hızında çalışan Qualcomm’un 4 çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisinden güç alıyor. 4.5-inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde ekrana sahip olan bu akıllı telefon 1 GB RAM’i bünyesinde barındırmakta. 16 GB dahili hafızaya sahip olan bu akıllı telefonda ayrıca microSD kart desteği de bulunuyor.

htc one mini 2

Çift kameraya sahip olan HTC One Mini 2’nin arka kısmında 13 MP çözünürlüğünde ve ön kısmında 5 MP çözünürlüğünde kameralara yer verilmiş. 2.200 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan bu akıllı telefonda Android 4.4 KitKat işletim sistemi ve HTC’nin Sense 6 kullanıcı arayüzü kullanılmakta.

1599TL fiyat etiketi ile satışa sunulacak olan HTC One Mini 2’nin şimdilik ne kadar ilgi göreceği konusunda net bir şey söylemek doğru olmaz. Fakat bu akıllı telefonun 23 Haziran’dan itibaren büyük elektronik mağazaların raflarında görmeye başlayacağımızı sizlere belirtmek isteriz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap