Samsung 2 Haziran 2014, 08:26
galaxy s5 mini

Samsung Galaxy S5 Mini Özellikleri Aydınlanıyor

Samsung’un son amiral gemisi olan Galaxy S5’in ardından şimdi de Galaxy S5 Mini hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Performans bakımından orta-üst seviye arası olarak tabir edebileceğimiz Galaxy S5 Mini 4.5-inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde bir ekrana sahip olacak. 1.4 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Exynos 3 Quad işlemciden güç alacak olan bu akıllı telefonda 1.5 GB büyüklüğünde RAM’e yer verilmesi bekleniyor. 8MP çözünürlüğünde arka kameraya ve Android 4.4.2 KitKat işletim sistemine sahip olacak olan bu akıllı telefonda 16 GB dahili hafızaya yer verilecek. Tabi ki bu dahili hafızanın yanı sıra üründe microSD kart yuvasının da bulunacağını size belirtelim.

 

galaxy s5 mini

SM-G800F kod adıyla tanıtılması beklenen bu akıllı telefonun kısa süre sonra resmi olarak tanıtılmasını bekliyoruz. Galaxy S5 gibi olmasa da iyi bir kitleye ulaşmasını beklediğimiz bu cihazın ülkemiz pazarında da tanıtılmasından kısa zaman sonra satışa sunulmasını beklemekteyiz. Şimdilik bu kadar teknik detaya ulaştığımız bu akıllı telefonun hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap