Android Telefon 31 Mayıs 2014, 20:36
turkcell t50

Turkcell T50 Özellikleri ve Fiyatı

Ülkemiz mobil operatörlerinden olan Turkcell, yeni akıllı telefonu Turkcell T50 ‘yi kullanıcılarına tanıttı. Kıbrıs’ta gerçekleştirilen özel etkinlikte tanıtılan Turkcell T50 uygun fiyattan yüksek satış rakamına ulaşmayı hedefliyor. 5-inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde ekrana sahip olan bu akıllı telefonda Qualcomm’un 1.2 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisi kullanılmış. Adreno 305 grafik işlemci ile en iyi Android oyunları bile rahatlıkla çalıştırabilecek yapıda olan bu akıllı telefonda 1 GB RAM’e yer verilmiş. 16 GB dahili hafızaya sahip olan Turkcell T50, Android’in en son sürümü olan Android 4.4.2 KitKat’ı kullanıyor.

turkcell t50

13 MP çözünürlüğünde arka kameraya ve 2 MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip olan bu akıllı telefon sadece 7.8mm kalınlığında ve 130 gram ağırlığında. 2.300 mAh büyüklüğünde dahili hafızaya sahip olan bu akıllı telefonun tabi ki Turkcell’in özel uygulamalarına da sahip olduğunu sizlere belirtelim.

699TL fiyat etiketi ile satışa sunulacak olan Turkcell T50’nin bu fiyatlandırma ile iyi bir satış rakamına ulaşmasını bekliyoruz. Performans bakımından gerçekten de iyi bir yapıda olan bu akıllı telefonun ülkemizde nasıl bir etki yaratacağını takip edeceğiz ve bu akıllı telefon hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap