LG 22 Mayıs 2014, 08:49
lg g3

LG G3 Tanıtılmadan Özellikleri Kesinlik Kazandı

LG’nin beklenen amiral gemi modellerinden birisi olan G3 hakkında son ve net bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak Güney Kore’den gelen bilgilere göre LG G3’ün tanıtılacağı etkinlikle kullanılacak slayt görselleri sızdırıldı. Bu görsellerle birlikte tabi ki bu akıllı telefonun özellikleri de net bir şekilde sızdırılmış oldu. 5.5-inç büyüklüğünde Quad HD IPS ekrana sahip olacak olan LG G3 , Qualcomm’un Snapdragon 801 yonga setini kullanıyor. Performans bakımından kuşkusuz en iyi akıllı telefonlardan birisi olacak olan bu ürüne 3 GB RAM eşlik etmekte. 32 GB dahili hafızaya sahip olacak olan bu akıllı telefonda microSD kart slotunun bulunup bulunmayacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

lg g3

Android’in en son sürümlerinden birisi olan Android 4.4.2 KitKat işletim sistemini kullanacak olan bu ürüne Optimus kullanıcı arayüzü eşlik etmekte. Çift LED flaşa sahip 13 MP çözünürlüğünde arka kameraya sahip olacak olan bu akıllı telefonun ön kısmında da 2.1 MP çözünürlüğünde bir kameraya yer verilmiş.

3.000 mAh büyüklüğündeki batarya ile uzun süren kullanım süresi sunan LG G3’ün boyutlarının 146.3 x 74.6 x 8.9mm olduğu ifade edilmekte. 27 Mayısta gerçekleşecek olan tanıtımda tanıtılacak olan bu akıllı telefonun hakkında şimdilik bu kadar bilgiye yer verilmiş durumda. Teknik olarak neredeyse tüm bilgilere ulaştığımız bu akıllı telefonun hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap