Android Tablet 21 Mayıs 2014, 15:42
HP Plus 7

HP Plus 7 Özellikleri ve Fiyatı

100 Dolar fiyatı civarında artık tablet ve akıllı telefon bulmak mümkün hale geldi. Tabi ki bu cihazların fiyatlarının uygunluğu kadar performans bilgileri de dikkate alınmalı. Birçok Çinli firma ürünlerini uygun fiyattan satışa sunuyor olsa da bazı büyük firmalarda da bu kadar düşük fiyatlara tablet satışlarına başlamış durumda. Örneğin HP’nin sahip olduğu HP Plus 7 isimli tableti 100 Dolar fiyat etiketi ile HP.com sitesi üzerinden satışa sunulmuş durumda. Performans bakımından orta seviye olarak tabir edebileceğimiz bu ürün bu fiyat ile iyi bir kullanıcı kitlesine sahip olacağa benziyor.

HP Plus 7

1 GHz hızında çalışan Allwinner A41 işlemciden güç alan HP Plus 7 , Android 4.4.2 KitKat işletim sistemini kullanmakta. 8GB dahili hafızaya ve 1 GB RAM’e sahip olan bu üründe microSD kart desteği de bulunuyor. Ön kısımda VGA, arka kısımda da 2 MP çözünürlüğünde bir kameraya sahip olan bu ürün 7-inç büyüklüğünde 1024 x 600 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip. 2.800mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan bu tablet Mircast teknolojisini bünyesinde barındırmakta. Donanımsal ve yazılımsal olarak iyi bir yapıya sahip olan HP Plus 7 tabletinin ülkemiz pazarında satışa sunulup sunulmayacağı konusunda net bir bilgi bulunmamakta. Gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar edeceğimizden emin olabilirsiniz, bizi takip etmeye devam edin.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap