HTC 15 Mayıs 2014, 16:11
htc one mini 2

HTC One Mini 2 Özellikleri

One serisi ile iyi bir başarıya ulaşan HTC, bu seriye yeni üyeler eklemeye devam ediyor. Son olarak One M8’i tanıtan firma bu ürünü ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Bu akıllı telefonundan sonra One Mini 2 isimli akıllı telefonunu tanıtan HTC, bu akıllı telefonu ile iyi bir başarıya ulaşmayı amaçlıyor. Orta seviye bir Android telefon olacak olan HTC One Mini 2, Qualcomm’un 4 çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisinden güç alıyor. 1.2 GHz hızında çalışan bu işlemcinin yanında Adreno 305 grafik işlemcisine sahip olan akıllı telefonda 1 GB RAM’e yer verilmiş. One M8 ile aynı tasarım çizgilerine sahip olan One Mini 2’nin ekranı ise 4.5-inç büyüklüğünde ve 720p çözünürlüğünde.

htc one mini 2

Akıllı telefonlarda kameralara önem veren firmalardan birisi olan HTC, bu akıllı telefonda 13 MP çözünürlüğünde arka kameraya sahip. Bu kameranın yanı sıra cihazda 5 MP çözünürlüğünde de bir ön kameraya yer verilmiş durumda. 16 GB dahili hafızaya sahip olan bu akıllı telefonda microSD kart desteği de bulunmakta. 128 GB’a kadar sunulan bu destek ile hafıza konusunda HTC One Mini 2’nin herhangi bir sorun yaşamayacağını düşünmekteyiz.

GPS, Wi-Fi, Bluetooth 4.0 gibi bağlantı teknolojilerine sahip olan bu akıllı telefon Metalik buzul grisi, kalay rengi ve amber altın renk seçenekleri ile satışa sunulması bekleniyor. Son olarak bu üründe 2.100mAh büyüklüğünde birde bataryanın kullanıldığını sizlere belirtmek isteriz. Bu ürünün ne kadar fiyattan satışa sunulacağı konusunda ise şimdilik net bir bilgi bulunmamakta.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap