Sony 9 Mayıs 2014, 09:59
xperia zl2

Sony Xperia ZL2 Özellikleri Resmiyet Kazandı

Xperia Z serisi ile iyi bir başarı grafiği yakalayan Sony, bu seriye yeni üyeler eklemeye devam ediyor. Performans bakımından iyi bir yapıda özelliklere sahip olan bu seriye son olarak Xperia ZL2 isimli akıllı telefon dahil oldu. 5-inç büyüklüğünde 1080p çözünürlüğünde ekrana sahip olan Xperia ZL2, Qualcomm’un yeni işlemcilerinden birisi olan Snapdragon 801’den güç alıyor. 2.3 GHz hızında çalışan bu 4 çekirdekli işlemcinin yanı sıra 3 GB RAM’e de sahip olan bu akıllı telefon aynı Xperia ZL’deki gibi toza ve suya karşı pek dayanıklı olmayan bir yapıya sahip.

xperia zl2

Xperia ZL2’nin arka kısmında 20.7 MP çözünürlüğünde bir kameraya yer verilmiş durumda. Bu kamera ile bu akıllı telefon 4K video kaydı gerçekleştirebiliyor. 3.000mAh büyüklüğünde bataryaya da sahip olan bu akıllı telefonda 32 GB dahili hafızaya yer verilmiş. Aynı zamanda microSD kart slotuna da sahip olan Xperia ZL2 kart desteği ile fazladan 128 GB daha hafızaya sahip olabilecek seviyede.

İlk olarak Japonya pazarında satışa sunulacak olan bu akıllı telefonun kısa zaman içerisinde Avrupa pazarına da açılması bekleniyor. Ülkemiz pazarında da satışa sunulmasını beklediğimiz bu akıllı telefon hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap