Android Telefon 8 Mayıs 2014, 14:04
Nokia XL

Nokia XL Özellikleri ve Fiyatı Netlik Kazandı

Nokia’nın Android işletim sistemli ilk telefonu Nokia X’in ardından yeni bir Android işletim sistemli Nokia satışa sunuldu. Nokia XL adı altında satışa sunulan bu akıllı telefon 5-inç büyüklüğünde 480 x 800 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip. 1 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemciye sahip olan Nokia XL, 768 MB RAM kullanmakta. 4GB dahili hafızaya sahip olan bu akıllı telefonda microSD kart girişine de sahip. 2 MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip olan bu akıllı telefonun arka kısmında da 5MP çözünürlüğünde bir kameraya yer verilmiş.

Nokia XL

Orta Doğu, Asya ve Afrika ülkelerinde 150 Dolar fiyat etiketi ile satışa sunulan bu akıllı telefon çift SIM kart desteğine de sahip. Ülkemiz pazarında da satışa sunulması beklenen bu akıllı telefonun şimdilik ülkemize ne zaman geleceği ve ne kadar fiyattan satışa sunulacağı hakkında net bilgi bulunmuyor.

Nokia’nın Android işletim sistemli bu akıllı telefonu ve diğer Android işletim sistemli akıllı telefonları hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap