Android Haberler 3 Mayıs 2014, 17:29
android kullanım oranı

Nisan Ayı Android Kullanım Oranları Açıklandı

Her ay düzenli olarak Android.com üzerinde yayınlanan Android kullanım oranları bu ay da beklendiği gibi ay başında açıklandı. Nisan ayı Android kullanım oranlarına baktığımızda KitKat kullanımının oldukça iyi bir seviyeye ulaştığını görüyoruz. Bu sürümün yanı sıra Android’in en eski sürümlerinin kullanım oranlarının iyice düştüğü dikkat çekmekte. Yüzde 5.3’lük kullanım oranından yüzde 8.5’lik kullanım oranına çıkan KitKat’ın gelecek ay yüzde 13-15 seviyesinde olmasını bekliyoruz. Android platformunun en çok kullanılan işletim sistemlerinden birisi olan Jelly Bean’ın yüzde 61.4’den yüzde 60.8’e düştüğü görülmekte. Bunun sebebinin de akıllı telefon firmalarının ilk etapta Android Jelly Bean ile satışa sunduğu cihazları Android KitKat sürümüne güncelliyor olması.

android kullanım oranı

Android Ice Cream Sandwich’in ve Android Gingerbread’ın halen iyi bir seviyede kullanıcıya sahip olduğu istatistiklerden net bir şekilde görünüyor. Bu verilerin bu yıl sonuna kadar aynı şekilde devam etmesini bekliyoruz. Fakat gelecek yıl içerisinde artık bu düşük sürüme sahip olan Android cihazların kullanım dışında kalmasını bekliyoruz. Böylelikle yeni cihaz alan kullanıcılar yeni sürümleri kullanacaklar ve güncel sürüm kullanımı artış gösterecektir.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap