HTC 3 Mayıs 2014, 11:40
one mini 2

HTC One Mini 2 Özellikleri ve Görseli Belli Olmaya Başladı

HTC’nin bu yıl içerisinde tanıtması beklenen yeni amiral gemisi One M8’in görseli ile birlikte One Mini 2’nin görseli ortaya çıktı. Performans bakımından iyi bir seviyede olacak olan One Mini 2 4.5-inç büyüklüğünde 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip. Qualcomm’un en çok tercih edilen işlemcilerinden Snapdragon 400’e sahip olan One Mini 2’nin bu 1.4 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemcisinin yanı sıra 1 GB RAM’i bulunuyor. 16 GB dahili hafızası ile satışa sunulacak olan bu akıllı telefonda Android 4.4 KitKat işletim sistemi kullanılırken Sense 6 kullanıcı arayüzüne yer verilmiş.

one mini 2

Arka kısımda 13 MP çözünürlüğünde bir kameraya sahip olacak olan cihazın ne yazık ki ön kısmında herhangi bir kameraya yer verilmemiş. Şimdilik bu akıllı telefonun ne zaman satışa sunulacağı hakkında bir bilgiye yer verilmezken, büyük ihtimalle Galaxy S5 Mini’nin tanıtılmasına yakın zamanda tanıtılacağı düşünüyor. Buda bize 1-2 ay içerisinde bu akıllı telefonu satışa sunulacağını işaret ediyor.

HTC’nin One Mini 2 akıllı telefonu ve diğer telefonları hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap