HTC 2 Mayıs 2014, 09:59
HTC Desire 816

HTC Desire 816 Özellikleri ve Fiyatı Netleşti

HTC’nin son olarak piyasaya sunacağı akıllı telefon Desire 816, sonunda Avrupa pazarında satışa sunuldu. Bu akıllı telefonu ile iyi bir başarı yakalamayı düşünen HTC, bu akıllı telefonunu da uygun fiyattan satışa sunmuş durumda. 400 Dolar fiyat etiketi ile satışa sunulan HTC Desire 816 Qualcomm’un dört çekirdekli işlemcisi Snapdragon 400’den güç alıyor. 1.6 GHz hızında çalışan bu işlemcinin yanı sıra 1.5 GB RAM’i bünyesinde bulunduran akıllı telefonda 8 GB dahili hafıza bulunmakta. 5.5-inç büyüklüğünde 720p piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan akıllı telefonun arka kısmında 13 MP çözünürlüğünde kameraya yer verilmiş. 5 MP çözünürlüğünde de ön kameraya sahip olan bu akıllı telefonda microSD kart desteği de bulunuyor.

HTC Desire 816

Android 4.4 KitKat işletim sistemi ve HTC’nin kullanıcı arayüzü Sense 5.5’e sahip olan bu akıllı telefonda 2.600mAh büyüklüğünde bir batarya bulunuyor. Şuan için sadece Romanya’da satışa sunulan HTC Desire 816 kısa zaman içerisinde ülkemizde dahil olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde satışa sunulması bekleniyor. Çift SIM kart teknolojisine sahip sürümlerine de sahip olması beklenen bu akıllı telefonun hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap