Android Telefon 29 Nisan 2014, 15:58
Ascend P7 mini

Huawei’den Ascend P7 mini Geldi

Akıllı telefon pazarında ülkemizde pek satışlar gerçekleştiremeyen fakat dünya çapında saygın bir konumda olan Huawei yeni bir akıllı telefonunu Almanya’da resmiyete kavuşturdu. Ascend P7 mini ismiyle lanse edilen bu akıllı telefon orta seviye bir çizgide gibi görünüyor. 4.5-inç büyüklüğünde 540 x 960 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan bu akıllı telefon zarif görüşünün yanı sıra 7.8mm gibi ince bir tasarıma da sahip. Qualcomm’un en çok tercih edilen işlemcilerinden birisi olan Snapdragon 400’ü kullanan bu akıllı telefonda grafik işlemci olarak Adreno 305’e yer verilmiş.

Ascend P7 mini

8 GB dahili hafızaya sahip olan bu akıllı telefonda 1 GB RAM’e yer verilmiş durumda. 8MP çözünürlüğünde arka kameraya ve 5 MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip olan Ascend P7 mini’de Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemini kullanılıyor.  A-GPS, DLNA, NFC, Bluetooth, WLAN gibi teknolojileri de bünyesinde barındıran bu akıllı telefon sahip olduğu 2.000mAh büyüklüğündeki batarya ile uzun süre kullanım olanağı sunmakta.

Kısa bir zaman içerisinde Avrupa pazarına hitap edecek olan bu akıllı telefonun ülkemiz pazarında da satışa sunulmasını bekliyoruz. Şimdilik fiyatı konusunda net bir bilgi bulunmayan Ascend P7 mini isimli bu akıllı telefon hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap