Android Haberler 24 Nisan 2014, 10:06
android sms trojen

Bazı Uygulamalar Sizden İzinsiz SMS Gönderiyor Olabilir

Ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen güvenlik yazılımı firmalarından birisi olan Kaspersky yapmış olduğu bir araştırmanın raporunu yayınladı. Yayınlanan bu raporda Google Play Store üzerinde SMS gönderen Trojen adı verilen bir virüsün bulunduğu ve kullanıcılara maddi olarak büyük zararlar verildiği vurgulandı. Toplamda 66 farklı ülkede görülen bu virüsün en çok Rusya’da görülmesi dikkat çekici bir nokta. Bu SMS Trojen virüsü sizden habersiz bir şekilde bir servise mesaj atıyor ve karşılığında hesabınızdan 2 Dolar para çekiliyor.

android sms trojen

Özellikle faturalı hat kullanıcılarının büyük bir korkusu olacak olan bu virüs yapmış olduğu saldırılarla ay sonunda büyük bir fatura ile karşılaşmanızı sağlayabilecek duruda. Ülkemizde şimdilik birkaç kişiye bulaşan bu virüsün kısa zamanda Google Play Store yetkilileri tarafından fark edilerek virüsü barındıracak uygulamaların kaldırılmasını bekliyoruz. Bu konuda üstün çalışmalar gerçekleştiren Kaspersky’ın sunmuş olduğu bu raporla birlikte Android kullanıcıların biraz daha dikkatli olmasını bekliyoruz. Siz gene de bu uyarıları dikkate almayı unutmayın ve bilmediğiniz, lüzumsuz uygulamaları indirmeyin ayrıca kredi kartı bilgilerinizi otomatik olarak Android cihazınızda barındırmamaya önem gösterin.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap