Samsung 20 Nisan 2014, 19:29
Galaxy S5-7

Galaxy S5’e Güncelleme Geldi

Samsung’un son amiral gemisi olarak nitelendirebileceğimiz Galaxy S5, çıktığı ilk günden beri büyük bir ilgi görüyor. Çıkması ile birlikte birkaç sorun ile karşılaşan Galaxy S5’in bu hatalarına karşı 28 MB büyüklüğünde bir güncelleme dağıtılmaya başladı. Bu güncelleme ile birlikte şimdiye kadar ki neredeyse tüm sorunları ortadan kaldıran Samsung, bu güncelleme ile ürününe ne kadar önem verdiğini de kullanıcılarına gösterdi. 11 Nisan’da sunulan bu güncellemeyi ülkemizde Galaxy S5 kullanan kişiler de rahatlıkla yükleyebilirler. Güncellemeyi yüklemeden önce telefonunuzun şarjının %50’den yüksek olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca güncellemenin boyutu her ne kadar küçük olsa da Wi-Fi bağlantıyı ile gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz.

Galaxy S5-7

Bu güncelleme ile şimdilik sorunları ortadan kaldıran Samsung’un yeni bir sorunla karşı karşıya kaldığı bazı testlerde ortaya çıktı. Son olarak edinilen bilgilere göre 1 metre derinliğinde 30 dakika su içerisinde bekletilen Galaxy S5’in bataryasının ıslandığı ortaya çıktı. Şimdilik bu konu hakkında bir açıklama yapmayan Samsung yetkililerinin bu sorununu da yeni Galaxy S5 modellerinde aşmasını bekliyoruz. Siz gene de yeni bir açıklama gelene kadar Galaxy S5 cihazınızı suyun içerisinde fazla bekletmemeye dikkat edin.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap