Samsung 15 Nisan 2014, 22:33
galaxy s5 parcalari

Samsung Galaxy S5 Ne Kadara Üretiliyor

Her büyük firmanın amiral gemisi satışa sunulduğunda, fiyatları dudak uçuklatıyor. Tabi ki ne kadar dudak uçuklatsa da bu ürünlerin satışları kısa zamanda milyonlara ulaşıyor. Samsung’un da son olarak sunmuş olduğu Galaxy S5 yüksek fiyatına rağmen kısa zamanda binlerce kişi tarafından satın alındı. Peki hiç Galaxy S5’in ne kadara mal edildiği hakkında düşündünüz mü? Aslında şöyle bir durumda var düşünsek de nasıl Galaxy S5’i parçalayıp içerisindeki donanımların ne kadara mal olduğuna bakacağınız da diyebilirsiniz. İşte bu durumda büyük elektronik tanıtım siteleri devreye giriyor. Edindiğimiz bilgiler ışığında sizlere Galaxy S5’in ne kadara mal olduğu konusunda bilgiler vermeye çalışacağız.

galaxy s5 parcalari

Galaxy S5’in en dikkat çekici özelliği kuşkusuz sahip olduğu Full HD Super AMOLED ekranı, bu ekranın fiyatı ise 63 Dolar olarak belirtiliyor. DRAM ve dahili hafıza birimleri ise 33 Dolar gibi bir fiyata mal olmakta. Tabi Galaxy S5’in en dikkat çekici diğer bir özelliği olan parmak izi sensörü ise 4 Dolar gibi düşük bir fiyata mal olmakta. Apple’ın iPhone 5S’de yer alan parmak izi sensörü ise 15 Dolara mal oluyordu. Görüldüğü kadarıyla Samsung bu üründe oldukça iyi bir fiyata parmak izi sensörünü elde etmiş.

İşlemci, SIM slotu, kasası vs vs bileşenleri ile Galaxy S5 256 Dolara mal olmakta. Aslında bu fiyatın düşük olduğunu düşünebilirsiniz ama Galaxy S4 244 Dolar, iPhone 5S’in 199 Dolar’a mal olduğunu öğrendiğinizde bu fikrinizin değişeceğini düşünüyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap