Sony 10 Nisan 2014, 17:01
xperia z2

Sony Xperia Z2 Hakkında Şikayetler Gelmeye Başladı

Sony’nin merakla beklenen akıllı telefonlarından birisi olan Xperia Z2, Singapur’da satışa sunulmuştu. Bu satışın ardından ürünü ilk satın alan kullanıcılar Xperia Z2 hakkında bazı olumsuz durumlardan bahsettiler. Kullanıcılara göre en büyük sorun cihazın ekranı ile alüminyum çerçevesi arasında yer alan boşluk. Bu boşluğun olması ile Xperia Z2’nin su alabilme ihtimalinin olduğundan bahsediliyor.  Tabi ki bu sorunun yanı sıra ürünün 4K video kaydı gerçekleştirirken aşırı ısındığından da bahsedilmiş. İşlemciyi aşırı kullandığı belirten bu 4K video kaydının uygulamaların kapanmasına da yol açtığı belirtilen diğer bilgiler arasında yer alıyor.

xperia z2

Sony yetkilileri yaptıkları açıklama ile bu iki sorunun farkında olduklarını ve bu sorunlara en kısa sürede çözüm getireceklerini belirtiyorlar. Xperia Z2 satışlarının Avrupa ve ABD’de ertelenmiş olması belki de bu sorunlara çözüm getirmek için olmuş olabilir. Umarız ki bu ufak sorunlar çok çabuk şekilde çözüme ulaşır ve ülkemiz de dahil birçok ülkede Xperia Z2 satışları başlar. Şimdilik ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı belli olmayan bu ürünün fiyatı konusunda da net bir bilgi bulunmuyor. Fakat bize göre ürünün fiyatı ilk etapta 2.199TL civarında olacaktır. Tabi ki rekabet ortamında bu fiyat kısa zamanda iyi bir düşüş de gerçekleştirebilir.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap