Android Haberler 8 Nisan 2014, 14:23
android-dns

Android Cihazınızdan DNS Değiştirerek Youtube’a Girme

Dünyanın en büyük video platformlarından birisi olan Youtube ne yazık ki ülkemizde girişlere kapatıldı. Tabi bu durum böyle olunca Youtube’un alternatifi video sitelerine yöneldik. Her ne kadar bu yönelmeler olsa da bazı kişiler gene de Youtube’a giriş yapmak istiyorlar. İşte bu kişilerin Youtube’a girmesini sağlamak için bu yazıyı sizlere sunmak istedik. Bu yazımızda anlatacağımız DNS değiştirme yöntemi ile rahatlıkla Youtube veya başka kapalı sitelere giriş sağlayabilirsiniz. Fakat bazı kapalı sitelerin DNS değiştirmeye rağmen girilemediğini de bilmenizi isteriz.

android-dns

Android DNS değiştirme, IP  değiştirme:

İşlem sıramız:

Ana Menü > Ayarlar > Kablosuz ağ ayarları > Wi-Fi ayarları > Wi-Fi ayarları bölümünde telefonumuzun ek seçeneklertuşuna basınız. > Gelişmiş > Bu bölüme kadar geldikten sonra aşağıdaki DNS1 ve DNS2 numaralarını cihazınıza girin.

DNS1: 195.46.39.39 ve DNS2: 195.46.39.40 veya DNS1: 77.77.8.88 ve DNS2: 77.88.8.2

ayarlarını yaptıktan sonra kaydet demeniz yeterlidir.

NOT!: Eğer ki yaptığınız ayarlar sonrasında girmek istediğiniz sitelere giremiyorsanız telefonunuzun bağlantısını kapatıp açtığınız taktirde bu sorun ortadan kalkacaktır.

Belirttiğimiz DNS ayarlarını yaptıktan sonra Youtube’a rahatlıkla giriş sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde bu DNS numaraları ile bilgisayarınızda da Youtube’a giriş sağlayabilme imkanınız bulunuyor. Herhangi bir sorun halinde yazımız altında yer alan yorum bölümünden bizlere sorularınızı sorabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (1)

  1. hasan

    M.e.b tarafindan engellenen durumlarda android telefonumdan you tube ve facebook a nasıl giriş yapabilirim yardimci olursaniz sevinirim.

    Cevapla

Yorum Yap