Sony 7 Nisan 2014, 10:04
xperia g

Sony Xperia G Hakkında Tüm Bilgiler Ortaya Çıkıyor

Xperia serisi ile iyi bir başarı elde eden Sony, son olarak bu seriye Xperia Z2 ve Xperia T2 Ultra isimli iki yeni üye daha dahil etmişti. Geçtiğimiz ay dahil olan bu ürünler yavaş yavaş birçok ülkede satışa sunulmaya başlandı. Bu ürünlerin ardından birkaç ay suskunluğa bürüneceğini sandığımız Sony bizi yanılttı ve Xperia G isimli yeni bir modeli ile karşımıza çıktı. Şimdilik resmi olarak tanıtılmayan bu ürünün birçok özelliği netlik kazanmış durumda. Qualcomm’un dört çekirdekli işlemcisi Snapdragon 800’den güç alacağı belirtilen bu akıllının işlemci hızı ise 1.4 GHz olarak belirtiliyor.

xperia g

Adreno 305 grafik işlemciyi kullanan bu akıllıda 1 GB RAM’e ve 8 GB dahili hafızaya yer verilmiş. microSD kart soketine de sahip olan bu akıllının hafızası böylelikle +32GB’a kadar arttırılabiliyor. Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi kullanan bu akıllı telefonun ekranının ne kadar büyüklükte olduğu ve çözünürlüğünün ne kadar olacağı konusunda ise şimdilik net bir bilgi bulunmamakta.

Gelecek ay resmi olarak tanıtılmasını beklediğimiz Xperia G’nin hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap