Android Telefon 5 Nisan 2014, 14:22
Nokia X

Nokia X’in Ülkemizde Ön Siparişe Sunuldu

Nokia’nın ilk Android işletim sistemli telefonu olacak olan Nokia X’in ülkemiz fiyatı belli olmaya başladı. Ülkemizde ilk etapta ön siparişe sunulan bu ürünün ön sipariş fiyatı 500 TL olarak belirtilmiş. Birçok teknoloji mağazasında ön satışa sunulan Nokia X’in 4 farklı renk seçeneği ile satışa sunulduğu belirtiliyor. 4-inç büyüklüğünde 800 x 480 piksel çözünürlüğünde 1 GHz hızında çalışan Qualcomm’un Snapdragon S4 işlemcisini kullanan bu üründe 512 MB RAM bulunmakta. 4 GB dahili hafızaya sahip olan bu üründe microSD kart yuvası da bulunmakta. Böylelikle ürünün hafızası microSD ile rahatlıkla arttırılabiliyor.

Nokia X

3 MP çözünürlüğünde arka kameraya sahip olan Nokia X’de 3G desteği de bulunuyor. 1.500mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan ürününde ayrıca standart olarak her akıllı telefonda sunulan Wi-Fi, Bluetooth veri transfer teknolojileri de bulunmakta. Microsoft’un Skype, Outlook, OneDrive gibi uygulamalarına da sahip olan Nokia X’de Google’ın bazı uygulamalarına ne yazık ki yer verilmemiş. Tabi ki istenilirse bu uygulamalar rahatlıkla Nokia X’e kurulabilir.

İlk etapta 4 farklı renk seçeneği ile ön siparişe sunulan Nokia X 15 Nisan’dan itibaren sipariş verilenlere sunulmaya başlanacak. Bu tarihten sonra da ürünü büyük elektronik mağazalardan satın alabileceksiniz.

Performans bakımından orta seviye bir akıllı olan Nokia X’in uygun fiyatı sayesinde iyi bir satış rakamına ulaşmasını bekliyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap