HTC 27 Mart 2014, 08:51
desire 616

HTC’den Yeni Bir Akıllı Desire 616

Android telefon pazarının lider firmalarından birisi olan HTC’nin 8 çekirdekli yeni akıllısı Desire 616 hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. MediaTek işlemciye yer verilen bu akıllı telefonun Çin Haberleşme Komisyonu onayı aldığı da dikkat çekiyor. 1.7 GHz hızında çalışan MT6592 kod adlı işlemciyi kullanan Desire 616, Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanıyor. 5-inç büyüklüğünde 720p piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan akıllı telefonda 1 GB RAM’e yer verilmiş. 8 MP çözünürlüğünde arka kameraya yer verilen bu akıllı telefonun 9.1mm kalınlığında olduğu ifade edilmekte.

desire 616

Büyük bir ihtimalle Wi-Fi, Bluetooth, GPS ve 3G teknolojilerini bünyesinde barındıracak olan bu akıllı telefonun dahili hafızasının ne kadar olduğu ve ön kameranın kaç MP olduğu hakkında şimdilik net bir bilgi bulunmamakta.

İlk etapta Çin akıllı telefon pazarında satışa sunulması beklenen Desire 616’nın diğer ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı konusunda şimdilik net bir bilgi bulunmuyor. Ürünün fiyatı ve çıkış tarihi de şimdilik netlik kazanmazken, bu ürün hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap