Android Telefon 15 Mart 2014, 15:51
Nokia X

Nokia X Büyük Başarı Gerçekleştirmeyi Amaçlıyor

Nokia’nın Android işletim sistemli telefon çıkarıp çıkarmayacağı tartışılırken 2014 Mobil Dünya Kongresinde Nokia X isimli Nokia’nın Android işletim sistemli telefonu karşımıza çıktı. Şimdilik ön siparişe sunulan bu ürünün Çin’de büyük bir ilgi duyduğu Nokia’nın Weibo isimli hesabından açıklandı. Sadece 4 günde 1 milyon ön sipariş aldığı belirtilen bu ürünün 25 Mart itibariyle bu kişilere sunulacağı belirtiliyor. Ülkemiz pazarında da kısa zamanda satışa sunulacak olan Nokia X’in 500 TL fiyat etiketine sahip olmasını bekliyoruz.

Nokia X

4-inç büyüklüğünde 800 x 480 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan Nokia X, 1 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon S4 işlemciden güç alıyor. 512 MB RAM kullanan akıllıda 4 GB dahili hafızaya yer verilmiş. microSD kart yuvasına da sahip olan Nokia X’in böylelikle depolama alanı kolaylıkla arttırılabiliyor. 1.500 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan Nokia X’in arka kısmında 3 MP çözünürlüğünde bir de kameraya yer verilmiş.

Performans bakımından orta seviye olarak nitelendirdiğimiz Android telefonların biraz altında kalan bu ürünün Nokia adı altında sunuluyor olması bu akıllının iyi bir satış rakamına ulaşmasını sağlayacak gibi görünüyor. Kısa zamanda ülkemizin önde gelen elektronik mağazalarında yer alacak olan Nokia X’in hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap