Android Tablet 26 Şubat 2014, 20:37
pixi 7

Uygun Fiyatlı Tablet: Alcatel PIXI 7

Tablet pazarı her gün olduğu gibi bu gün de yeni bir ürünle karşılaşıyor. Birçok firmanın yarışmış olduğu bu pazara bildiğimiz markaların dışında bilinmeyen markalar da girmekte. Pek çok firmanın tableti ülkemizde satışa sunulmuyor olsa da bazı firmaların ürünleri bize oldukça cazip gelebiliyor. Örneğin MWC 2014 etkinliğinde tanıtılan Alcatel Pixi 7 isimli tablet büyük bir ihtimalle ülkemiz pazarında satışa sunulacak. Performans bakımından orta seviye olarak tabir edebileceğimiz bu cihaz 110 Dolar’lık fiyatı ile iyi bir satış rakamına ulaşmayı hedefliyor.

pixi 7

Adından da anlaşılacağı gibi 7-inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan Pixi 7’nin ekran çözünürlüğü ise 960 x 540 olarak belirtilmiş. Android 4.4 KitKat işletim sistemini kullanacak olan bu ürün 1.2 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli MediaTek işlemciden güç alıyor. 1 GB RAM’e ve 4 GB dahili hafızaya sahip olan akıllıda 32 GB’a kadar destek sunan MicroSD kart yuvası da bulunmakta.

Şimdilik ilk etapta hangi ülkelerde satışa sunulacağı belli olmayan Alcatel Pixi 7’nin hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap