Android Tablet 25 Şubat 2014, 09:27
MediaPad X1

Huawei’den Hem Telefon Hem Tablet Özellikli Akıllı MediaPad X1

Ülkemizde orta seviye satışlar gerçekleştiren Huawei, dün yeni bir ürününü tanıttı. MediaPad X1 adı verilen bu ürün hem tablet hemde telefon özelliğini bünyesinde barındırıyor. Hisilicon’un geliştirmiş olduğu Kirin 910 işlemciden güç alan bu ürün 1.6 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli işlemciye sahip. 2 GB RAM’e sahip olan bu tablette 16 GB dahili hafıza bulunuyor. Sony’nin geliştirmiş olduğu 13 MP çözünürlüğünde arka kameraya sahip olan bu akıllı 5.000mAh büyüklüğünde bataryaya sahip.

MediaPad X1

7.18 mm kalınlığında bir yapıya sahip olan MediaPad X1, operatör yardımı ile sesli konuşma ve SMS gönderebilme özelliğine sahip. Şuan tablet pazarında çoğu üründe olmayan bu özellik MediaPad X1’i bir adım üstün kılıyor. 399 Euro fiyat etiketi ile satışa sunulacak olan bu ürünün ülkemiz pazarında da kısa zamanda satışa hazır olması bekleniyor. Şimdilik ne zaman satışa sunulacağı konusunda bilgi verilmeyen bu ürün hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap