Sony 24 Şubat 2014, 12:11
sony xperia m2

Sony’den Orta Seviye Akıllı Xperia M2

Üst seviye akıllı telefonlarla geçtiğimiz yıla damgasını vuran Sony, bu yıl da gene aynı şekilde üst seviye akıllılarla büyük çıkışlar yapmayı planlıyor. Tabi sadece üst seviye akıllı telefon üretmeyen Sony, Xperia M2 isimli orta seviye akıllı telefonunu tanıttı. 4.8-inç büyüklüğünde 960 x 540 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan Xperia M2 1.2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm’un Snapdragon 400 işlemcisinden güç alıyor. 1 GB RAM’e sahip olan ürün gene Qualcomm’un Adreno 305 grafik işlemcisini kullanmakta.

sony xperia m2

Exmor RS sensöre sahip 8 MP çözünürlüğünde arka kameraya sahip olan üründe 2.330 mAh büyüklüğünde bataryaya yer verilmiş. Tek ve çift SIM kart teknolojisine sahip iki farklı sürüm ile piyasaya sunulacak olan bu ürün siyah, mor ve beyaz renk seçenekleri ile satışa sunulacak.

Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemini kullanan bu ürünün şimdilik ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının ne kadar olacağı hakkında net bir bilgi bulunmamakta. Önümüzdeki hafta satışa sunulması beklenen bu ürünün uygun fiyat seçeneği ile satışa sunulması düşünüyor. Böylelikle Sony bu ürün ile diğer firmaların orta seviye akıllı telefonları ile rekabete girecek.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap