LG 20 Şubat 2014, 14:00
LG-G2-mini

LG G2 Mini Resmi Olarak Tanıtıldı

LG’nin amiral gemisi olan G2’nin ufak kardeşi G2 Mini bugün gerçekleştirilen bir etkinlik ile Güney Kore’de resmi olarak tanıtıldı. 4.7-inç büyüklüğünde 540 x 960 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan üründe Qualcomm’un Snapdragon 400 işlemcisi ve farklı versiyonlarında ise Tegra 4i işlemcisine yer verilecek.  Tahminlere göre LTE teknolojisine sahip olacak LG G2 Mini’nin Tegra 4i, 3G teknolojisine sahip olacak olan cihazın da Snapdragon 400 işlemcisini kullanması bekleniyor. Android 4.4 KitKat işletim sistemini kullanacak olan akıllıda 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafıza bulunmakta.

LG-G2-mini

8 MP çözünürlüğünde arka kameraya ve 1.3 MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip olacak olan ürün 9.6mm kalınlığa sahip olacak. 2.440mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olduğu ifade edilen ürün çift SIM kart teknolojisine sahip olacak. LG G2’de olduğu gibi arka kontrol tuşlarına sahip olacak olan bu ürünün ilk olarak gelecek ay Rusya’da satışa sunulması bekleniyor. Bu satışın gerçekleştirilmesinden sonra ürün Ortadoğu ve diğer ülkelere satışa sunulacak.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap