Android Haberler 19 Şubat 2014, 15:16
opera max

Opera Max ile internet Tarayıcınız Kota Dostu Olsun

Çoğumuz zamanında internette kota sorunu yaşamışızdır. Son zamanlarda evde iş yerinde kullandığımız internetlerde ucuz sınırsız internet paketleri ile bu sorunları atlattık sayılır. Ne yazık ki mobil internet paketlerinde bu sorun halen devam ediyor. 1 GB, 4GB gibi paketler halinde sunulan mobil internetler kısa bir zamanda olabiliyor ve karşımıza yüksek ücretli faturalar çıkıyor. İşte bu cep yakan fiyatlarla karşılaşmamak için Opera yetkilileri Opera Max adı altında yeni bir uygulama geliştirmekteler. Bu uygulama sayesinde web tarayıcısının üzerinde kullanılan veriyi ve cihazın arka planındaki tüketilen veriyi rahatlıkla görebilecek ve kontrol altına alabileceğiz.

opera max

Youtube, Facebook, Vine, Instagram gibi en çok kullanılan uygulamaların verilerini sıkıştırarak indiren Opera Max uygulaması böylelikle bizlere uzun süreli kota kullanma imkanı sunuyor. 10 yıllık bir geliştirme aşamasının ürünü olan Opera Max şimdilik beta aşamasında sunuluyor. Birçok ülkede sunulan bu uygulama ne yazık ki ülkemize açılmadı. Fakat kısa zaman sonra bu uygulamanın betadan çıkarak ülkemiz dahil birçok ülkede indirilebilir olmasını bekliyoruz.

Devamlı internet kullanan kişiler için uygun bir uygulama olacak olan Opera Max’ın hakkında gelişecek yeni bilgileri sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap