Android Telefon 19 Şubat 2014, 09:14
nokia x

Android İşletim Sistemli Nokia X Hakkında Yeni Bilgiler Geliyor

Nokia’nın Android işletim sistemini ilk kullanacağı Nokia X isimli akıllı telefonu hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Performans olarak orta seviye bir akıllı olacak olan Nokia X uygun fiyatı sayesinde iyi bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı amaçlayacak. 4-inç büyüklüğünde 800 x 480 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olacak olan cihazda 1 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemciye yer verilecek. Android’in KitKat sürümü veya Jelly Bean sürümünü kullanacak olan bu ürün gene de Windows Phone tasarımından esintilere sahip olacak.

nokia x

Şimdilik Nokia X hakkında bu kadar teknik özellik biliniyor, önümüzdeki günlerde ürün hakkında daha detaylı bilgilere sahip olacağımızı düşünüyoruz. 50 Dolar civarından satışa sunulması düşünülen bu akıllı telefonun uygun fiyatı ile iyi bir kullanıcı kitlesine sahip olmasını bekliyoruz. Nokia’nın ilk Android denemesi olacak olan Nokia X hakkında gelişecek olan yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap