Sony 17 Şubat 2014, 11:31
xperia z2

Sony Xperia Z2 Tablet Özellikleri Sızdırıldı

Akıllı telefon pazarında Xperia Z isimli akıllı telefonu ile büyük bir başarı yakalayan Sony bu başarının ardından yeni tabletlerinde de bu ismin devamlılığını kullanmayı tercih etmişti. Son olarak Xperia Z2 isimli Android tabletini tanıtması beklenen Sony’nin bu tableti hakkında yeni bilgiler internet ortamında sızdırıldı. Ürün hakkında pek çok bilgi bulunmuş olsa da bu bilgilerin şimdilik doğru olmadığını sizlere belirtelim, fakat birçoğunun da doğruluk oranı oldukça yüksek bulunuyor.

xperia z2

10.1-inç büyüklüğünde 1920 x 1200 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olacak olan Xperia Z2, Xperia Z ile aynı ekran büyüklüğüne sahip.  Qualcomm’un en çok tercih edilen işlemcilerinden olan Snapdragon 800’den güç alan ürün 3 GB RAM’i bünyesinde bulunduruyor. 2.3 GHz hızında çalışan bu işlemci ile iyi bir performansa imza atacak ürünün dahili hafızasının da 16 GB olduğu vurgulanmakta.

MicroSD kart yuvasına da sahip olduğu belirtilen bu tabletin 8 MP çözünürlüğünde arka kameraya ve 2 MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip olduğu görülmekte. 6.000 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olacak olan Xperia Z2’nin Android 4.4 KitKat sürümü ile satışa sunulması bekleniyor. Xperia Z serisinin devamı olacak olan bu ürün bu serinin vazgeçilmez olan su geçirmeme özelliğine sahip olacak.

MWC 2014 etkinliğinde tanıtılması beklenen bu ürünün hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap