Google Play Store 8 Şubat 2014, 16:15
google tr

Google Play Store TL’ye Geçti

Android’in resmi uygulama marketi olan Google Play Store sonunda ülkemizin para birimine geçiş yaptı. Bu yeni düzenleme ile 25 farklı ülkenin de para birimine geçiş yaptığını ifade eden firma böylelikle daha uygun fiyata alışveriş yapmamıza imkan sunacak. Birçok oyunu ve oyun içi alışverişi Dolar kuru üzerinden yaptığımızı düşünürsek TL’ye geçişin bize büyük bir avantaj sağladığını söyleyebiliriz. Tabi ki yeni Google Play Store’a göz attığımızda bazı uygulamaların da TL cinsinden halen yüksek fiyatta olduğunu görüyoruz. Umarız ki bu fiyatlar kısa zamanda iyileştirilir ve daha iyi bir kitleye sahip olmaya çalışılır.

google tr

Google Play Store’un TL’ye geçmesi en çok da Clash Of Clans oyuncularına yaradı. Çünkü oyun içerisinde satın alınabilir ögelerin fiyatları yüzde 20 kadar bir düşüş gerçekleştirdi. Ülkemizde oldukça iyi bir kullanıcı kitlesine sahip olan bu oyunun böylelikle daha iyi bir kar yapacağı kanaatindeyiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap