Android Telefon 3 Şubat 2014, 19:10
Ascend Y530

Huawei’den Uygun Fiyatlı Android Telefon “Ascend Y530”

Dünya akıllı telefon piyasasında iyi bir yere sahip olan Huawei, gerçekleştirdiği bir etkinlik ile Avrupa’da satışa sunacağı Ascend Y530 isimli Android telefonunu tanıttı. Performans bakımından alt seviye olarak nitelendirebileceğimiz bu ürün uygun fiyat seçeneği ile iyi bir satış kitlesine ulaşmayı amaçlıyor. 4.5-inç büyüklüğünde 480 x 854 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan Ascend Y530, Qualcomm’un çift çekirdekli işlemcisi Snapdragon 200’den güç alıyor. 512 MB RAM’e ve 4 GB dahili hafızaya sahip olan ürün microSD kart slotuna da sahip. Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemini kullanan Huawei Ascend Y530, Huawei’nin kendisi için geliştirmiş olduğu Emotion kullanıcı arayüzünü de kullanmakta.

Ascend Y530

1.750 mAh büyüklüğündeki bataryaya sahip olan akıllı telefonun arka kısmında 5 MP çözünürlüğünde kameraya yer verilirken, ön kısmında da VGA kamera konumlandırılmış. Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 gibi teknolojilere sahip olan akıllı telefon farklı renk seçenekleri ile satışa sunulacak. 150 Avro fiyat etiketi ile Avrupa pazarında satışa sunulacak olan bu ürünün ülkemiz pazarında da yer almasını bekliyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap