Motorola 27 Ocak 2014, 18:20
moto g

Motorola Moto G Özellikleri ve Fiyatı

Motorola’nın amiral gemisi Moto X’in alt seviye ürünü olarak tabir edilen Moto G nihayet ülkemizde satışa sunuldu. Ülkemizin önde gelen elektronik mağazalarında yer almaya başlayan bu ürünün satış fiyatı ise 849 TL olarak belirlenmiş. Ürünün teknik özelliklerine göre fiyatının biraz yüksek olduğunu düşünsek de Motorola’nın markası adı altında olduğundan bu fiyatın abartılacak seviyede olmadığını söyleyebiliriz. 1.2 GHz hızında çalışan Qualcomm’un dört çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisinden güç alan bu ürün 4.5-inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde bir ekrana sahip.

moto g

Gorilla Glass 3 panele sahip olan ürün böylelikle çizilmelere karşı büyük bir önlem almış. 1 GB RAM’e ve 16 GB dahili hafızaya sahip olan Moto G’nin arka kısmında 5MP çözünürlüğünde kameraya yer verilirken ürünün ön kısmında da 1.3 MP çözünürlüğünde kamera konumlandırılmış. Arka kamera ile 720p çözünürlüğünde video kaydı gerçekleştirebilen ürün sadece 11.6mm kalınlığında.

2070mAh gücünde bataryaya sahip olan Motorola Moto G’de standart olarak sunulan 3G, Wi-Fi, Bluetooth 4.0 teknolojileri de yer alıyor. Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemini kullanan ürünün kısa zaman içerisinde Android 4.4 KitKat güncellemesini almasını bekliyoruz. Google’ın öz evlatlarından birisi olarak nitelendirebileceğimiz Motorola Moto G’nin ülkemizde iyi bir satış rakamına ulaşmasını bekliyoruz. Kısa zaman içerisinde sizlere bu ürünü daha detaylı şekilde inceleyerek daha verimli bir yazı hazırlamaya çalışacağız.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap