Android Telefon 22 Ocak 2014, 19:31
Dark Evo X5

Uygun Fiyata Android Telefon: “Dark Evo X5”

Ülkemiz tablet pazarında adından oldukça söz ettiren Dark firması Evo X5 isimli yeni akıllı telefonunu ülkemiz pazarında satışa sunuyor. Performans bakımından oldukça iyi bir yapıya sahip olan Dark Evo X5 uygun fiyat seçeneği ile iyi bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı amaçlıyor. 1.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli MTK6589T işlemcisinden güç alan üründe SGX 544MP grafik işlemciye yer verilmiş. 5-inç büyüklüğünde Full HD (1920 x 1080) piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan Dark Evo X5 Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanıyor.

Dark Evo X5

Çift SIM kart teknolojisine sahip olan üründe 1 GB RAM’e ve 16 GB dahili hafızaya yer verilmiş. microSD kart desteğine de sahip olan ürün 2.000 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip. Wi-Fi, 3G, Bluetooth teknolojilerine sahip olan akıllı telefonun arka kısmında 13 MP çözünürlüğünde kameraya yer verilirken, ön kısmında da 2 MP çözünürlüğünde bir kameraya yer verilmiş. Flaş destekli olan arka kamera ile 1080p piksel çözünürlüğünde video kaydı gerçekleştirebilen Dark Evo X5 şimdilik sadece siyah renk seçeneği ile satışa sunulacak.

144 x 72 x 9 mm ölçülerinde olan Dark Evo X5 sadece 159 gram ağırlığında. 799 TL fiyat etiketi ile satışa sunulan Dark Evo X5 şimdilik bazı teknoloji mağazalarında satışa sunulmuş durumda. Kısa zaman sonra birçok elektronik mağazada satışa sunulacak olan bu ürünün kısa zamanda iyi bir kullanıcı kitlesine ulaşmasını bekliyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap