Sony 22 Ocak 2014, 11:16
Xperia Z Ultra Tablet

Sony Xperia Z Ultra Tablet Resmileşti

Xperia Z isimli akıllı telefonu ile büyük başarılara imza atan Sony, bu akıllı telefon serisine yeni üyeler ekleyerek başarısını daha da geliştirdi. Son olarak tanıtılan Xperia Z Ultra büyük ekranı ile de büyük bir ilgi görmüştü. Bu cihazın ardından şimdi de Japonya’da Xperia Z Ultra Tablet ortaya çıktı. Donanım olarak Xperia Z Ultra’ya benzeyen bu tablet 7-inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Qualcomm’un dört çekirdekli işlemcisi Snapdragon 800’den güç alan ürün 2GB RAM’i bünyesinde bulunduruyor. 16 GB dahili hafızaya sahip olan tablette microSD kart girişi de yer almakta.

Xperia Z Ultra Tablet

8 MP çözünürlüğünde flaşsız arka kameraya sahip olan Xperia Z Ultra Tablet 3050mAh büyüklüğünde batarya kullanıyor. 6.5mm kalınlığında olduğu ifade edilen bu ürünün şimdilik Wi-Fi versiyonu satışa sunulacak. Cuma gününden itibaren Japonya’da satışa sunulacak olan bu tabletin satış fiyatı da 500 Dolar seviyesinde. Wi-Fi versiyonu ardından LTE destekli versiyonun da kısa zaman içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

Sony’nin Xperia Z ile yakalamış olduğu başarıyı bu tablet ile de daha da geliştirmesini bekliyoruz. Şimdilik Xperia Z Ultra Tablet’in global pazarda satışa sunulup sunulmayacağı hakkında net bir bilgi bulunmamakta. Sony’nin bu tableti ve diğer yeni ürünleri hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap