Eğitim 21 Ocak 2014, 09:44
Android Tureng Sözlük

Android Tureng Sözlük Uygulaması

Android telefonlarda en çok bulundurulan uygulamalar kuşkusuz sözlük uygulamalarıdır. Tabi ki bu sözlük uygulamalarının isteklerimizi karşılaması gerekir. Sizlere bu yazımızda tanıtacağımız Tureng Sözlük uygulaması sözlük adına birçok özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Küçük boyutu ve sade yapısı sayesinde Android telefonlarda herhangi bir kasma, donma gibi sorunlar ortaya çıkarmayan Tureng Sözlük uygulaması Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulmaktadır. Online olarak hizmet veren bu uygulamadan en iyi verimi almak için hızlı bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor.

Android Tureng Sözlük

Google Play Store üzerinde yer alan Tureng Sözlük uygulamasının açıklaması:

Türkiye’nin en kaliteli online Türkçe-İngilizce sözlüğü olan Tureng Sözlük, artık Android kullanıcılarına da hizmet veriyor. En başarılı sonucu en hızlı şekilde verebilmeyi hedefleyen ve içeriğinde kullanım alanlarına göre kategorilendirilmiş 3 milyondan fazla terim barındıran Tureng Sözlük uygulaması bu alanda da yine fark yarattı ve aranan kelimeyi, en çok bilinen 3 farklı İngilizce aksanda seslendirme özelliği ile kullanıcılarının hizmetine sundu. İçeriği sonuçsuz aramaların tercüme edilmesi ile geliştirilmekte olan veritabanımız, Tureng Sözlük ekibi tarafından hergün geliştirilmektedir. Türkçe’ye çevrilemeyecek ifade kalmayana kadar çalışmalarına devam edecek olan Tureng SözIük, 10 senelik çeviri geçmişine ve deneyimine sahip çevirmenler tarafından kurulmuş olan Tureng Çeviri firmasının, çeviri, eğitim, mühendislik, iş dünyası ve dış ticaret sektöründe çalışanlara sunduğu tamamen ücretsiz online sözlük hizmetidir.

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan bu uygulama bizim en beğendiğimiz sözlük uygulamalardan birisidir. Tabi ki uygulamanın eksi yönünden birisinin sadece internet ortamında çalıştığını belirtelim. Bu sorunun da artık her alanda internet kullandığımız için pek büyük bir sorun olmayacağını düşünüyoruz. Tureng Sözlük uygulamasını indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap