Samsung 15 Ocak 2014, 17:05
Galaxy Tab 3 Lite

Samsung Galaxy Tab 3 Lite Özellikleri

Samsung’un MWC 2014 etkinliğinde tanıtması beklenen Galaxy Tab 3 Lite modeli hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak Polonya’da ön siparişe alınan ürünün özellikleri netlik kazandı. SM-T110 model numarası ile satışa sunulan ürün 7-inç büyüklüğünde 1024 x 600 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip. Çift çekirdekli Cortex-A9 tabanlı Marvell PXA986 işlemcisinden güç alan tablette Vivante CG1000 grafik işlemciye yer verilmiş. 1 GB RAM’e sahip olduğu belirtilen Galaxy Tab 3 Lite’nin 8 GB dahili hafızaya sahip olduğu ifade ediliyor.

Galaxy Tab 3 Lite

microSD kart desteğine de sahip olan ürünün hafızası böylelikle rahatlıklıkla arttırılabiliyor. Ürünün arka kısmında 2 MP çözünürlüğünde flaşsız bir kameraya yer verilirken ön kısmında ise herhangi bir kamera kullanılmamış. Bluetooth, WiFi, GPS teknolojilerine sahip olan Galaxy Tab 3 Lite, Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanıyor. 3600mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan tablet 9.7mm kalınlığında ve 310gr ağırlığında.

İlk başta belirttiğimiz gibi şimdilik Polonya’da satışa sunulan tabletin Wi-Fi versiyonu için satış fiyatı 165 Dolar, 3G versiyonu için satış fiyatı da 263 Dolar olarak belirlenmiş. Neredeyse her bilgisi ortaya çıkan Galaxy Tab 3 Lite’nin belki de MWC 2014 etkinliğinden önce de tanıtılabileceği belirtilen bilgiler arasında yer alıyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap