Android Haberler 13 Ocak 2014, 17:43
Android aralik kullanim orani

Android Aralık Kullanım Oranları Açıklandı

Her ay başında yayınlanan Android kullanım oranları bu ay da vakit geçmeden açıklandı. Son olarak elde edilen verilere göre Android 4.4 KitKat kullanım oranı artış sağlamaya başlamış. Android 4.2 ve Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemleri de aynı şekilde artış gösteren sürümlerden birisi. Edinilen verilere göre Android Ice Cream Sandwich kullanım oranı da son gelen güncelleştirmeler ile düşüş yaşamaya devam ediyor. Android’in en çok kullanılan sürümlerinden olan Gingerbread bu ay da kullanım oranında az da olsa düşüş sağlamış. Tabi ki gene de kullanım oranı oldukça iyi bir seviyede.

Android aralik kullanim orani

 

Kasım ayına göre en çok yükselişi gerçekleştiren Jelly Bean sürümü yüzde 59.1 ile bugüne kadar ki en yüksek kullanım oranına sahip oldu. Gelecek ay paylaşılacak olan kullanım oranlarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap