Android Telefon 11 Ocak 2014, 11:54
discovery 2

General Mobile Discovery 2 Özellikleri Netlik Kazanmakta

Şu aylarda ülkemizde en çok satış gerçekleştiren ürünlerden birisi olan General Mobile Discovery’nin ikinci sürümü hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgiler ürünün özellikleri konusunda net bilgiler veriyor. Discovery 2 adı altında satışa sunulacak olan yeni akıllı Qualcomm’un 4 çekirdekli işlemcisi Snapdragon 400 msm8228 işlemcisinden güç alacak. 1.4 GHz hızında çalışan bu işlemci Moto G üzerindeki işlemcinin biraz daha üst seviyesi olarak bilinmekte. (Moto G’de msm8226 yer alıyordu hızı da 1.2 GHz) 450 MHz hızında çalışan Adreno 305 grafik işlemciyi kullanacak olan bu akıllıda sistem belleği ilk üründe olduğu gibi 1 GB olarak belirlenmiş.

discovery 2

5-inç büyüklüğünde 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde IPS-OGS ekrana sahip olacak üründe Corning Gorilla Glass 3 ekran koruması da yer alacak. İlk Discovery sürümünde olduğu gibi 4 ve 16 GB dahili hafıza seçenekleri ile satışa sunulacak olan ürün dahili hafızanın yanında microSD kart desteğine de sahip durumda olacak. 2.500 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olduğu belirtilen bu ürün ilk Discovery sürümüne göre oldukça iyi bir batarya seviyesine kavuşacak.

Discovery 2 akıllısının belki de en dikkat çekici özelliği 13 MP çözünürlüğünde arka kameraya sahip olacak olması. 1080p çözünürlüğünde video kaydı gerçekleştirebilecek olan bu akıllının ön kısmında da görüntülü konuşma imkanı sunan 5 MP çözünürlüğünde bir kameraya yer verilecek.

Çift SIM kart desteğine, NFC, WiFi, Bluetooth ve GPS teknolojilerini bünyesinde barındıracak olan ürün Qualcomm’un hızlı şarj desteğine de sahip olacak. Böylelikle ürünü kısa zamanda şarj etmek zaman kazanmamızı sağlayacak. Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi ile satışa sunulması beklenen Discovery 2’nin kısa zamanda Android 4.4 KitKat güncellemesine kavuşacağı belirtilen bilgiler arasında yer alıyor.

General Mobile Discovery 2 hakkında belirtilen bilgiler şimdilik bu kadarla sınırlı. Cihazın kendine haz yazılıma sahip olup olmayacağı konusunda ise net bir bilgi bulunmamakta. Fakat ürünün Android 4.4 KitKat kullanıcı arayüzünü kullanacağı da iddia edilen bilgilerden birisi olduğunu da belirtelim. General Mobile Discovery 2 hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

General Mobile Discovery 2 için hazırlanmış video:

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (1)

  1. cihan ozdemir

    Discovery 2 ne zaman piyasaya cikiyor

    Cevapla

Yorum Yap