Samsung 9 Ocak 2014, 11:48
galaxy note 3 neo

Samsung’dan 6 Çekirdekli Galaxy Note 3 Neo Geliyor

Galaxy Note 3 akıllı telefonu ile iyi bir başarı elde eden Samsung bu ürüne yeni bir kardeş eklemeye çalışıyor. Galaxy Note 3 Neo ismi verilen yeni model big.LITTLE tasarımda 6 çekirdek taşıyor. 1.3 GHz hızında çalışan 4 çekirdek grubunun yanında 1.7 GHz hızında çalışan 2 çekirdek grubuna yer veren bu işlemci iş yüküne göre görev devretmekte. 5.5-inç büyüklüğünde Super AMOLED 720p çözünürlüğünde ekrana sahip olduğu belirtilen bu ürün 2 GB RAM’e ve 16 GB dahili depolama hafızasına sahip. Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemini kullanan üründe microSD kart desteği ve  5. nesil WiFi, Bluetooth 4.0, GPS/GLONASS gibi teknik özellikler mevcut.

galaxy note 3 neo

3.100mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan üründe Galaxy Note 3’de yer alan Air Command ve Magazine arayüzü gibi ek yazılımlara da yer verilmiş. Note serisinin olmazsa olmazı S-Pen’e de sahip olan ürün bu teknolojinin bazı yazılımlarını da bünyesinde bulunduruyor. Galaxy Note 3 Neo isimli bu akıllının ne zaman piyasaya sunulacağı ve fiyatı konusunda net bir bilgi bulunmazken bazı kaynaklar ürünün 500 Dolar seviyesinde tutulacağını belirtmekteler. Umarız fiyat bahsedildiği gibi uygun olur ve iyi bir kullanıcı kitlesine kavuşur.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap