Araçlar 5 Ocak 2014, 21:54
WIN - Uzaktan Kumanda

Android WIN Uygulaması ile Bilgisayarınızı Kontrol Edin

Android telefon ve tabletlerle olduğu kadar bilgisayarlarımızla da bağımız oldukça yüksek seviyededir. Tabi bazen sadece birini seçme imkanımız olabilir. Bazı durumlarda da acaba evdeki bilgisayarımda şu iş bitti mi ya da şu oyunda durumlar nasıl diye merak edebiliyoruz. İşte bu gibi durumlarda WIN isimli Android uygulama yardımımıza koşuyor. Bilgisayarımızı uzaktan kontrol etmeye yarayan WIN uygulaması Bluetooth veya Wi-Fi bağlantısı üzerinden bilgisayarımızı rahatlıkla kontrol etme imkanı sunuyor. Oldukça basit bir yapıya sahip olan WIN uygulamasının kullanımı da çok kolay.

WIN - Uzaktan Kumanda

Uygulamayı Android cihazınıza kurduktan sonra bu bağlantıya tıklayarak WIN uygulama geliştiricilerinin sitesine giriyoruz. Bu siteden bilgisayarınıza kuracağınız programı indirip kuruyorsunuz. Daha sonra da uygulamayı açarak rahatlıkla bilgisayarınız arasında iletişimi sağlayabilirsiniz.

Wın Android uygulamasının Google Play Store üzerinde yer alan özellikleri:

– Giriş : Fare ve Klavye kontrolü
– Uzaktan görünümü: Uzak Masaüstü veya VNC gibi
– Dosya Yöneticisi : Aç , stream or download & upload dosya
– Video Media Player : WMP , VLC veya MPC gibi
– Ses Media Player : Like Foobar2000 , Spotify veya Winamp
– Media Center : WMC , Boxee veya MediaPortal gibi
– Image Viewer : IrfanView , Picasa veya XnView gibi
– Sunum : Like Powerpoint , OOImpress veya PDF
– Pazaryeri : ücretsiz olarak diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan bağlantılar
– Sistem : Taskmanager ve Güç Seçenekleri
– Widget’lar

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan WIN uygulamasını indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Windows işletim sistemli bilgisayarları kullanmak adına en iyi uygulamalardan birisi olan WIN’ı sizlerin de bizim gibi beğeneceğini düşünüyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap