Android Telefon 25 Aralık 2013, 09:04
Honor 3C

Huawei Honor 3C Kısa Zamanda İyi Bir Ön Satışa Ulaştı

Geçtiğimiz günlerde Huawei’nin tanıtmış olduğu Honor 3C isimli akıllı telefonu kısa zamanda Çin’de büyük bir ilgi ile karşılaştı.  Şimdilik sadece iki perakende zincirinde satışa sunulan ürün 130 Dolar fiyat etiketi ile 9 milyon ön sipariş rakamına ulaştı. Belirtilen ilk verilere göre modelin satışa sunulmasından 36 saat sonra 1.5 milyon ön sipariş gerçekleştirilmiş. Kuşkusuz uygun fiyatı sayesinde bu rakama ulaşan bu ürünün şimdilik sadece Çin pazarında ön siparişe sunulduğunu belirtelim.

Honor 3C

5-inç büyüklüğünde 720p piksel Honor 3C, 4 çekirdekli Cortex-A7 tabanlı 1.3 GHz hızında çalışan işlemciden güç alıyor. Mali-400 grafik birimine de sahip olan bu üründe 2 GB RAM’e yer verilmiş. 8 MP çözünürlüğünde Sony üretimi arka kameraya sahip olan bu ürünün ön kısmında da 5 MP çözünürlüğünde ön kamera bulunuyor. Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip olan Honor 3C1 GB dahili hafızaya ve microSD kart yuvasına sahip. Çift SIM kart desteğini bünyesinde bulunduran bu akıllı 2.300mAh büyüklüğündeki bataryası ile uzun süreli kullanım imkanı sunuyor.

İki farklı versiyona sahip olan Huawei Honor 3C’nin 2GB dahili hafızaya sahip olan modeli 160 Dolar’dan ön sipariş almaya başlamış durumda. Bugün içerisinde Hindistan pazarına da ayak basacak olan bu ürünün kısa zamanda Avrupa ve ülkemiz pazarında yer almasını bekliyoruz. Umarız ki ülkemiz pazarında da iyi bir fiyat seçeneği ile satışa sunulur ve iyi bir satış rakamına ulaşır.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap