Sony 24 Aralık 2013, 18:08
xperia z

Sony Xperia Z, ZL, ZR ve Tablet Z’ye Android 4.3 Geldi

Son zamanlarda piyasaya sunduğu akıllı telefonlarla adından oldukça söz ettiren Sony, nihayet üst seviye Xperia cihazlarına Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi sunmaya başladı. Xperia Z, ZL, ZR ve Tablet Z’ye Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi sunan firma bu güncellemenin ardından bu cihazlara sunulacak Android 4.4 KitKat güncellemesi için çalışmalara hız kesmeden devam ediyor. Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi ile performans bakımından iyileştirmeler alan akıllı cihazlara ayrıca OpenGL 3.0 desteği ve Smart Social Camera özelliği eklendi. Xperia Z1 ile karşımıza çıkan Smart Social Camera ile Facebook üzerinden arkadaşlarımızla canlı yayın gerçekleştirebiliyoruz.

xperia z

Sunulan bu güncelleme ile birlikte eklenen Xperia Themes özelliği sayesinde Xperia cihazlarımıza yeni temalar seçip indirebilme imkanına sahibiz. Bu güncelleme ile gelen son yenilik ise batarya optimizasyonu sağlayan Battery STAMINA Mode özelliği. Bu özellik sayesinde bataryanın daha uzun süre kullanılması sağlanabiliyor

Önümüzdeki hafta ülkemizdeki Xperia cihazlara sunulmaya başlanacak olan Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi görünüşe göre olumlu tepkiler alıyor. Umarız ki Sony elini hızlı tutup Android 4.4 KitKat güncellemesini üst seviye Xperia cihazlara sunabilir. Böylelikle kullanıcı bazında daha iyi bir noktaya ulaşabilir. Sony cihazlara sunulacak yeni güncellemeler hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz, bizi takip etmeye devam edin.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap